За дорученням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка Уряд розпочав технічну підготовку до реалізації Закону "Про очищення влади". З першого дня набуття чинності цього закону, Кабінет Міністрів прийме усі необхідні рішення для того, щоб норми закону були втілені в життя.
Про це під час урочистого підписання цього документа Головою Верховної Ради повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
Як повідомили в Мін'юсті, після набрання чинності Законом конкретні державні службовці, в першу чергу ті, які працюють в центральному апараті Кабінету Міністрів, міністри, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади, пройшли люстраційну перевірку. Ті особи, які не відповідають вимогам закону, будуть звільнені без права зайняття посад протягом 5 чи 10 років.
«Уряд має затвердити два основні документи. Перш за все, це порядок проведення перевірки, де визначається перелік органів, до яких направляється запит щодо майнового стану державних службовців, щодо можливої їх участі у тих чи інших подіях Майдану, щодо їхніх автобіографічних даних на предмет наявності критеріїв безумовного звільнення з посад. Так само Уряд затверджує черговість перевірок органів державної влади», - зазначив Павло Петренко.
Він також повідомив, що першими перевірку повинні пройти всі центральні органи виконавчої влади. Потім можна робити перевірку територіальних органів, структури Кабміну, міністерств, відомств, центральних органів виконавчої влади.
Згідно із законом, першим перевірку пройде Міністерство юстиції і особисто Міністр юстиції (Міністр юстиції вже написав заяву на проведення перевірки та оприлюднив декларацію про доходи).
Крім того, очільник Мін’юсту зазначив, що Міністерство починає формування суспільного контролюючого органу, який слідкуватиме за проведенням процесу люстрації.
"Міністерство юстиції як орган, який буде координувати процеси люстрації, звертається до громадських активістів та журналістів для негайного формування громадської ради. Вона, згідно із законом, буде контролюючим органом з боку суспільства щодо проведення прозорої і повномасштабної люстрації усіх державних службовців для того, щоб жоден держслужбовець, який потрапить під борону цього закону, не зміг уникнути відповідальності й залишитися на своїй посаді», - сказав Павло Петренко.
За матеріалами видання "Закон і Бізнес"