flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

КС пояснив, що слід розуміти під постановою судді

07 квітня 2015, 08:00

 Конституційний Суд України пояснив, що слід розуміти під словосполученням „постанова судді у справі про адміністративне правопорушення“, яке міститься в частині другій статті 294 Кодексу про адміністративні правопорушення. Зокрема, дасть відповідь на питання чи його зміст поширюється на будь-які постанови судді у справі про адміністративне правопорушення.

Відповідне рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Третяка Андрія В`ячеславовича щодо офіційного тлумачення положень ч.2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення у взаємозв`язку з положеннями пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України було оприлюднено КСУ 6 квітня.

Суд визначив, що положення частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241  цього кодексу, про закриття справи.

Вирішуючи поставлене питання, КСУ відзначив, що визначення видів постанов судді, про які йдеться у частині другій статті 294 Кодексу, в аспекті поставленого питання стосовно оскарження їх в апеляційному порядку необхідно здійснювати у взаємозв’язку з положеннями частини першої статті 284 і частини другої статті 287 Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 284 КУпАП орган (посадова особа) ухвалює одну з таких постанов: про накладення адміністративного стягнення; про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього кодексу; про закриття справи. Вказаний перелік видів постанов, якими завершується розгляд справи про адміністративне правопорушення по суті, є вичерпним.

Визначальною для встановлення видів постанов судді, що можуть бути оскаржені в інстанційному судовому порядку, є частина друга статті 287 Кодексу, в якій зазначено, що постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, передбаченому цим кодексом. Процедура перегляду постанови судді у справі про адміністративне правопорушення в апеляційному порядку регулюється положеннями статті 294 глави 24 „Оскарження постанови по справі про адміністративні правопорушення“ розділу IV Кодексу.

Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення регламентується положеннями іншого розділу Кодексу, а саме розділом V „Виконання постанов про накладення адміністративних стягнень“. Вони не перебувають у безпосередньому зв’язку з положеннями глави 24 розділу IV  Кодексу, якими унормовується порядок оскарження постанови судді у справі про адміністративне правопорушення, ухваленої по суті.

© Закон і Бізнес