Посилення міри покарання державним службовцям за хабарництво до двадцяти років позбавлення волі не відповідає тяжкості кримінального правопорушення порівняно з іншими злочинами, передбаченими кримінальним законодавством України. Для вирішення проблеми хабарництва необхідно провести судову реформу.
Таку відповідь надав Президент України Петро Порошенко на електронну петицію №22/000048-еп «Збільшення міри покарання державним службовцям за хабарництво», розміщену на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 29.08.2015 громадянином О. Марченком.
Зокрема, автор петиції пропонував для осіб, які здійснюють державну діяльність (депутати, голови сільських та міських рад, судді, прокурори, органи правопорядку, органи контролю, митники тощо) збільшити покарання за хабарництво до 20 років ув'язнення без права помилування з обов'язковою конфіскацією майна.
Як зазначив глава держави, згідно з чинним законодавством України кримінальна відповідальність за вказаний злочин передбачена статтею 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» Кримінального кодексу України, а саме позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.
"На сьогодні згідно з чинним кримінальним законодавством України максимальний строк позбавлення волі становить до п'ятнадцяти років за особливо тяжкий злочин, у тому числі поєднаний з умисним позбавленням життя людини", - наголосив П.Порошенко. Він зауважив, що тяжкість міри покарання за хабарництво у вигляді 20 років ув'язнення буде неспіврозмірною порівняно з іншими злочинами.
Президент зауважив, що на рівень хабарництва більше впливає не суворість, а невідворотність покарання.
За матеріалами "Закон і Бізнес"