flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

Адвокатам спростять доступ до СІЗО

07 грудня 2015, 08:33

 Адвокати та представники пенітенціарної служби обговорили проект наказу Міністерства юстиції про внесення змін до Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України. Цей документ закріпить досягнуті раніше домовленості та спростить порядок проходження адвокатів до слідчих ізоляторів.

Відповідне обговорення відбулось під час зустрічі представників Комітету захисту прав людини НААУ та Державної пенітенціарної служби України.

В ході зустрічі тривало обговорення важливих питань щодо порядку реєстрації та проходження адвокатів до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань. Зокрема, адвокати піднімали питання щодо забезпечення належного санітарного стану у приміщеннях слідчих кабінетів, проведення в них ремонту, здійснення щоденного вологого прибирання, а також категоричної заборони паління в таких приміщеннях (такі рекомендації знайшли своє відображення у листі, про який мова піде нижче - ред.)

Учасники зустрічі погодили створити спільну з Державною пенітенціарною службою та Міністерством юстиції Робочу групу з метою вирішення існуючих питань, що стосуються взаємодії між адвокатами та закладами пенітенціарної служби.

Крім того, посадовці ДПтС ознайомили присутніх з листом, адресованим начальникам територіальних органів ДПтС України, який містить рекомендації з оптимізації порядку проходження адвокатів до слідчих ізоляторів та установ відбування покарань.

Лист, зокрема, передбачає наступне:

 - організувати перевірки допуску адвокатів та відповідність такого порядку діючим правилам;

Доставку ув’язнених (засуджених) до адвокатів слід здійснювати таким чином, щоб час з моменту подачі адвокатом персоналу СІЗО необхідних документів до зустрічі з його підзахисним становив не більше 15 хв.

- не допускати витребування від адвокатів персоналом СІЗО інших документів та встановлення інших вимог, крім тих, що передбачені ст. 50 КПК та ст. 110 КВК;

- з молодшими інспекторами, які несуть службу КПП та оформляють перепустки, провести заняття на тему “Порядок пропуску адвокатів та перелік необхідних документів”;

- зобов’язати начальників СІЗО провести зустрічі з представниками регіональних рад адвокатів тощо.