flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

25 жовтня 2013 року за участю голови апеляційного суду Херсонської області Олександра Коровайка відбувся семінар для суддів місцевих судів Херсонської області

28 жовтня 2013, 10:00

 25 жовтня 2013 року за участю голови апеляційного суду Херсонської області Олександра Коровайка відбувся семінар для суддів місцевих судів Херсонської області, на якому обговорювалось застосування деяких норм цивільного, цивільно-процесуального та кримінального-процесуального законодавства.

Як і було передбачено порядком денним, секретар судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Вікторія Бездрабко проаналізувала проблемні питання застосування вимог ст. 344 Цивільного кодексу України (набувальна давність). Виступаюча акцентувала увагу на передбачених законом строки, щодо застосування набувальної давності, об’єкт (предмет) володіння, на які поширюються правовідносини, щодо набуття власності; критерії: добросовісності володільця майна, безприривність, відкритість та строк володіння. Також в ході виступу Вікторія Олексіївна навела приклади застосування судами області зазначених норм права в розрізі конкретних судових справ, зосередивши увагу на практиці вищих судових інстанцій по розгляду справ даної категорії.

Своєю чергою суддя судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Андрій Колєсніченко виступив з висновками судової практики за 2012 рік та за перше півріччя 2013 року по застосуванню місцевими судами Херсонської області та апеляційним судом Херсонської області законодавства, яке регулює поруку як вид забезпечення виконання зобов’язання, зазначивши:«В результаті проведення узагальнення виявлено, що суди області в основному правильно розуміють та застосовують відповідне законодавство, враховують у своїй практиці правові позиції з цього питання, які висловлюються Верховним Судом України та Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ».

Про проблемні та спірні питання, що виникають у суддів під час застосування законодавства, яке регулює іпотеку як заставу нерухомого майна за період 2011, 2012 роки розповіла суддя судової палати з розгляду цивільних справ Наталія Орловська. Виступаюча проаналізувала застосування вимог зазначених норм цивільного законодавства на основі скасованих та змінених апеляційною і касаційною інстанціями судових рішень, у якому зосередила увагу суддів на проблемних питаннях, що потребують підвищеної уваги та безпосередньо впливають на якість здійснення правосуддя.

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Єлизавета Черства присвятила свій виступ практичному застосуванню норм кримінального процесуального законодавства, а саме особливостям кримінального провадження щодо неповнолітніх, адже злочинність неповнолітніх завжди була і залишається гострою актуально-правовою та суспільною проблемою, що постійно привертаю увагу вчених і практиків. Так, в ході виступу були розкриті основні принципи предмету доказування, досудового розслідування, судового розгляду в кримінальному провадженні щодо неповнолітніх, а також особливості, застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх, які не досягли віку кримінальної відповідальності .

По закінченню виступів усі присутні судді мали можливість поставити питання доповідачам.

Крім того, з метою ефективної роботи судів області після семінару відбулась нарада з головами місцевих судів, на якій були обговорені питання організації виконання рішення ради суддів загальних судів №66 від 11 вересня 2013 року про діяльність апеляційних та місцевих загальних судів щодо кримінальних справ, які знаходяться на розгляді понад рік, а також питання медіа-блоку: активізація використання систем відеоконференцзв’язку, надсилання судових повісток у вигляді SMS-повідомлень в місцевих загальних судах області та стан інформаційного наповнення веб-сайтів загальних судів області.

«Я маю стійке переконання, що зусилля суддів і керівництва місцевих і апеляційного судів Херсонської області, направлені на вдосконалення організації роботи, формування судової практики, ухвалення законних та справедливих рішень, безумовно стануть запорукою успішної роботи, покращення якості правосуддя та зростання довіри громадян» - зазначив очільник апеляційного суду Олександр Коровайко, підбиваючи підсумки роботи семінару, та подякував всім присутнім за плідну роботу.