ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
про Генічеський районний суд Херсонської області
Поштовий індекс - 75500
Код АТС – 05534
Характеристика району:
Гені́чеський райо́н Херсонської області розташований у південно-східній частині Херсонської області. Площа 3,0 тис. км². Населення 63,3 тис. чол. Межує з Якимівським районом Запорізької області, Новотроїцьким, Іванівським районами Херсонської області та Джанкойським і Ленінським районами Автономної Республіки Крим.
Генічеський район лежить в межах Причорноморської низовини. На півдні омивається Азовським морем, Утлюцьким лиманом та озером Сиваш. Берегова лінія дуже порізана, особливо берег Сиваша. Район включає Чонгарський півострів, коси Арабатську Стрілку та Бирючий острів.
У районі — 87 населених пунктів, підпорядкованих міській, 2 селищним і 15 сільським Радам.
Районний центр — місто Генічеськ. Генічеськ розташований в північно-західній частині узбережжя Азовського моря в місці злиття північного закінчення Арабатської Стрілки з протокою Тонкий, який сполучає Утлюцький лиман з Сивашем. Віддалений від обласного центру у південно-східному напрямку на 216 км. На відстані 12 км від міста проходить автомагістраль Москва-Сімферополь.
Населення складає 19983 чол.
З ІСТОРІЇ:
Історія міста Генічеськ почала свій відлік 10 лютого 1784 р., з дати видання російською імператрицею Катериною II іменного указу № 15.929 «Про спорудження нових укріплень по кордонах Катеринославської губернії», який зобов’язав Катеринославського і таврійського генерал-губернатора князя Потьомкіна побудувати укріплення «блокгауз у Еничи, где переход на Арабатскую Стрелку… Строение сих укреплений… при сочинении на каждое из них планов, представлять нам смету о суммах на содержание потребных, дабы Мы об отпуске их могли дать наши предложения».
Назва Генічеськ походить від тюркського «дженіче», що означає у перекладі «тонкий» - так татари іменували Арабатську Стрілку. Перші поселенці називали його Усть-Азовськом. Жителі займались рибальством, хліборобством, вівчарством та добуванням солі.
Через тутешні землі проходила дорога, по якій чумаки везли сіль, що добувається в генічеських і кримських озерах на Україну й у південні райони Росії.
У 1835 році був прокладений поштовий тракт (з п'ятьма станціями) від Генічеська по Арабатської Стрілці до Феодосії. Тоді ж з'явилися перші портові спорудження.
В 1882 році мешканці клопотали про перейменування містечка в посад і про створення міського положення. По їх проханню справник склав опис Усть-Азовська: «Жителей числится: крестьян-собственников обоего пола – 1330 душ; посторонних лиц, живущих в местечке – 1096; иностранцев – 72; дворов крестьянских – 223; дворов посторонних лиц – 294; православная церковь – 1; почтовая контора – 1; русское училище – 1; торговых лавок – 20; водочных складов – 3; винных – 3; ренских погребов – 3; трактирных заведений – 3; вокзал железной дороги.
Примечание: живут в селении мировой судья, акцизный чиновник, чиновник управления государственных имуществ, земский и ветеринарный врач и дистанционный урядник.»
У 1885 р. Генічеськ входив до складу Юзкуйської волості Мелітопольського повіту Таврійської губернії.
У 1903 році Генічеськ одержав статус міста. У 1921 році Генічеськ став центром однойменного повіту Запорізької губернії, який існував до 26 лютого 1923 р. У подальшому Генічеськ став центром однойменного району.
Будинок, в якому знаходився Генічеський народний суд з
моменту засновання по грудень 1993 року
Генічеський район створений 7 березня 1923 року у Мелітопольській окрузі Катеринославської губернії. З 1925 зі скасуванням губерній належить тільки окрузі. З 1930 року у складі Дніпропетровської області. 10 січня 1939 року район переданий до складу Запорізької області. У 1941-43 роках територія району входила до Генічеського повіту Таврійського округу Криму. 30 березня 1944 року увійшов до складу новоствореної Херсонської області.
У документах архівних фондів Відділ юстиції Херсонської обласної ради народних депутатів за 1944-1956, 1971-1987 роки, Херсонський обласний суд за 1956-1970 роки вказано, що народний суд Генічеського району Херсонської області підпорядковувався управлінню Наркомату юстиції УРСР при виконкомі Херсонської обласної ради депутатів трудящих ся (з 1946 року - управління Міністерства юстиції УРСР по Херсонській області), створеного згідно з наказом Наркомату юстиції УРСР від 17 травня 1944 року.
Реорганізація державного життя у повоєнний період зачіпала судові та правоохоронні органи. Після скасування у вересні 1945 р. широкої юрисдикції військових трибуналів відновилася в повному обсязі юрисдикція народних, обласних судів та Верховного Суду України.
З 1948 року Генічеський народний суд Херсонської області підпорядковувався Управлінню Міністерства Юстиції по Херсонській області.
Протягом 1947-1948 p.p. сесіями обласних Рад депутатів трудящих терміном на 5 років було обрано нові склади обласних судів. 30 січня 1949 р. уперше відповідно до Конституції УРСР (ст. 108) і Закону СРСР про судоустрій 1938 р. відбувалися вибори народних судів громадянами району на основі загального, прямого та рівного права при таємному голосуванні. Порядок виборів детально визначався у Положенні про вибори народних судів від 10 жовтня 1948 р. Народні судді та народні засідателі обиралися на три роки. Для кандидатів установлювався віковий ценз — 23 роки.
На підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 30 серпня 1956 року обласне управління Міністерства юстиції було ліквідовано і функції судового управління народними судами були передані обласному суду, зокрема народного суду Генічеського району Херсонської області, передано до Херсонського обласного суду з 01 жовтня 1956 року. Мін'юст УРСР, а також інших республік отримав статус союзно-республіканського міністерства. На обласні суди покладалися не властиві для судових органів функції керівництва нотаріальними конторами, виконанням судових рішень і вироків у частині майнових стягнень, контролю за усією діяльністю народних судів, проведення в них ревізій. Народні суди отримали право призначати судових виконавців.
Завдання правосуддя та нові засади реформування судової системи визначили прийняті наприкінці 1958р. Основи законодавства про судоустрій Союзу РСР, союзних і автономних республік, а також Закон про судоустрій УРСР від 30 червня 1960 р. Зміни торкалися передусім організації та діяльності низової ланки судової системи. Замість дільничної системи народних судів встановлювалися єдині народні суди району чи міста, які тепер обиралися не на три, а на п'ять років. Народні засідателі обиралися на два роки зборами трудових колективів. Судові справи між суддями розподілялися за територіальним принципом, тобто за кожним суддею закріплювалася певна територія району (міста). Народні суди мали звітувати про свою діяльність перед відповідними Радами, а народні судді — перед виборцями.
Підвищити роль громадськості у здійсненні правосуддя давали змогу керовані судами самодіяльні органи — Ради народних засідателів. Відновили діяльність товариські суди, що виникли в 20-х роках для боротьби з порушниками дисципліни праці. Згідно з Положенням про товариські суди Української РСР від 15 серпня 1961 р. їх підсудності підлягали справи про антигромадські вчинки й злочини, за скоєння яких не передбачалося кримінальне покарання. Товариські суди застосовували переважно заходи громадського впливу, а в разі необхідності могли порушувати клопотання перед народними судами про застосування кримінального покарання. Справи розглядалися колегіально — трьома членами товариського суду.
Проте, спроба децентралізувати управління судовою системою виявилася невдалою, і в 1962 р. поновився попередній порядок загального керівництва судами з боку Мін'юсту та його органів.
Указом Президії Ради УРСР від 6 жовтня 1970 року було створено Міністерство Юстиції УРСР та відділи юстиції облвиконкому з 1988 року – обласне управління юстиції Міністерства юстиції України) з відповідним підпорядкуванням народних судів районів області.. В зв’язку з створенням відділів юстиції структура і функції обласного суду змінились. 30 грудня 1970 року обласним судом були передані відділу юстиції функції управління і організації народними судами.
Після придбання Україною суверенітету у грудні 1991 року в країні в органах влади всіх рівнів відбувається реформування. Здійснюється удосконалення судової системи, діяльності судів.
Згідно Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону Української PCP «Про судоустрій Української PCP», Кримінально-процесуального та Цивільного процесуального кодексів Української PCP» від 17 червня 1992 року № 2464-12 судовий процес проводиться суддею одноособово за участю прокурора, адвокатів, секретаря. Народні засідателі участі в судовому процесі не приймають. Це знайшло відображення у назві суду: з 1994 року він діє як Генічеський районний суд Херсонської області.
З початку 2002 року згідно Закону України «Про судоустрій», прийнятому 7 лютого 2002 року, суд мав назву – місцевий суд Генічеського району Херсонської області.
З початку 2003 року суди стали підвідомчими Державній судовій адміністрації України.
З метою забезпечення роботи суду по здійсненню правосуддя, узагальнення судової практики та іншої діяльності в Генічеському районному суді Херсонської області діє апарат суду.
У штатних розкладах народного суду Генічеського району значились посади:
1946-1947 рр. – 6 одиниць, а саме: народний суддя – 1, судовий виконавець – 1, секретар суду – 1, секретар судового засідання – 1, конюх-сторож – 1, кур’єр –прибиральниця – 1.
1949-1953, 1955-1958 рр. – 7 одиниць, а саме: народний суддя – 1, судовий виконавець – 1, секретар суду – 1, секретар судового засідання – 1, діловод – 1, конюх – 1, кур’єр –прибиральниця – 1, при цьому з 1951 року посаду діловода замінено на посаду діловода-машиністки.
1959-1960 рр. – 7 одиниць, а саме: народний суддя – 1, судовий виконавець – 2, секретар суду –1, секретар судового засідання – 1, діловод – 1, кур’єр –прибиральниця –1.
1961-1962 рр. – 7 одиниць, а саме: народний суддя – 1, судовий виконавець – 2, секретар суду – 1, секретар судового засідання –1, діловод –1, кур’єр –прибиральниця – 1.
1963-1964 рр. -11 одиниць, а саме: голова суду – 1, народний суддя – 1, судовий виконавець –2, старший секретар суду –1, секретар суду – 1, секретар судового засідання – 2, діловод – 2, прибиральниця-кур’єр – 1.
1965 р. - 10 одиниць, а саме: голова суду – 1, народний суддя – 1, судовий виконавець –2, старший секретар суду –1, секретар суду –1, секретар судового засідання – 2, діловод-машиністка – 1, прибиральниця-кур’єр – 1.
1966-1969 рр. - 9 одиниць, а саме: голова суду – 1, народний суддя – 1, судовий виконавець –2, старший секретар суду –1, секретар суду –1, секретар судового засідання –2, прибиральниця-кур’єр – 1.
1971-1980 рр. - 9 одиниць, а саме: голова суду – 1, народний суддя – 1, судовий виконавець –2, старший секретар суду –1, секретар суду – 1, секретар судового засідання – 2, прибиральниця – 1.
1981 р. – 10 одиниць, додатково введено посаду судовиконавця.
1982 р. – 9 одиниць, виведено посаду судовиконавця.
1984-1986 рр. – 11одиниць, а саме: голова суду – 1, народний суддя – 2, старший судовий виконавець –1, судовий виконавець –1, старший секретар суду –1, секретар суду – 1, секретар судового засідання – 3, прибиральниця – 1.
1987 р. – 12 одиниць, додатково введено посаду слюсаря.
Адміністративна будівля Генічеського районного суду
За штатним розписом на 2017 рік до складу Генічеського районного суду входять такі посади:
з/п |
Назва посади |
К-сть штатних одиниць |
1 |
2 |
3 |
1. |
Голова суду |
1 |
2. |
Суддя |
6 |
3. |
Керівник апарату |
1 |
4. |
Заступник керівника апарату |
1 |
5. |
Головний спеціаліст з ін.форм.тех. |
1 |
6. |
Головний спеціаліст |
1 |
7. |
Секретар судового засідання |
7 |
8. |
Старший секретар суду |
1 |
9. |
Секретар суду |
3 |
10. |
Спеціаліст |
1 |
11. |
Судовий розпорядник |
1 |
12. |
Водій автотранспортних засобів (легкових автомобілів) |
1 |
13. |
Прибиральник служб. приміщень |
2 |
|
Патронатна служба |
|
1. |
Помічник голови суду |
1 |
2. |
Помічник судді |
7 |
Працівники, які виконують функції з обслуговування |
||
1. |
Архіваріус |
1 |
Згідно архівних даних мировим суддею та дійсним статським радником в м. Генічеськ наприкінці ХІХ та на початку ХХ століття був Богоявленський Михайло. Його донька Богоявленська Марія Михайлівна зі своїм чоловіком Добичиним Іосіфом Миколайовичемз 1913 року на протязі 50-ти років працювали вчителями в Генічеських школах. В пам’ять про цих людей одну з міських вулиць назвали іменем вчителів Добичиних.
Першим народним суддею, який працював в Генічеському народному суді з 22.11.1943 року був Черевко Микола Євстаф’євич.
З 17.08.1944року по 14.01.1948 рік народним суддею працював Смиков Павло Іудович. Його наступником став Гузлаєв, який працював на посаді народного судді до 1954 року.
У період з 1955 року по 1963 рік народним суддею і з 1965 по 1968 роки головою Генічеського народного суду працював Василишин Федір Васильович.
З 1959 року по 1960 рік роки головою Генічеського народного суду працював Френкель Арон Мойсейович.
В зв’язку з реорганізацією Сивашського народного суду, наказ №6 від 12.02.1963 року Херсонського обласного суду, та наказом №3 від 12 березня 1963 року про створення Генічеського народного суду, головою суду було призначено Федорова Василя Нікіфоровича.
Федоров Василь Нікіфорович народився 15 лютого 1927 року в селі Шумілово Будницької сільської ради Смоленської області. З 1943 року працював в Північнорічному пароходстві помічником капітана. З 1946-1948 роки навчався в Велико-Устюгському річному училищі. В період часу з 1953-1957 роки навчався в юридичному інституті міста Харьків. В 15.12.1957 році обраний народним суддєю Сивашського районного суду. З 29.03.1965 року рішенням сесії Херсонської обласної Ради обраний членом Херсонського обласного суду. 18.12.1974 року наказом №180/6 Міністерства юстиції Української РСР призначений на посаду заступника начальника відділу юстиції виконкому Херсонської обласної Ради депутатів трудящих. Наказом №20 від 01.04.1977 року Голови Херсонського обласного суду призначений на посаду заступника голови Херсонського обласного суду по цивільним справам. 27 липня 1994 року постановою Верховної Ради України Федорова Василя Нікіфоровича звільненно з посади заступника голови Херсонського обласного суду за власним бажанням. На даний час Федоров В.Н. пенсіонер.
В 1969 році працював головою Генічеського суду Міжура Євгеній Власович.
Міжура Евгеній Власович родився в 1920 році в селі Велика Лепетиха Херсонської області. Згодом разом з батьками переїхав до міста Генічеськ. Після закінчення 9 класів вступив до Харьковського артилерійського училища, яке закінчив в 1940 році. Воював на фронтах Великої Ветчизняної Війни. Приймав участь у визволенні Чехословаччини, Польші, Угорщини, Німеччини. За бойові заслуги був нагородженний орденом Червоної Зірки, орденом Вітчизняної війни І ступення, медалями. В 1947 році в званні капітана звільнився з лав Червоної армії. Після закінчення Одеської юридичної школи в 1951 році працював слідчим в Генічеській прокуратурі, а після закінчення юридичного факультету Одеського філіала Київського державного університету працював в Генічеській адвокатурі. Пізніше був обраний народним суддєю Генічеського народного суду. Закінчив свою трудову діяльність на посаді адвоката. Помер у 1984 році.
Суддя Немержицький керував Генічеським народним судом 1974 році.
На деякий час в 1974 році головою суду обирається Маслова Жанна Серафимівна.
Маслова Жанна Серафимівна
Цього ж року головою Генічеського народного суду почав працювати Сагачко Григорій Савельйович, який народився 18 вересня 1938 року в селі на Чернігівщині. В 1953 році його сім’я переїхала в Крим. Працюючи механізатором закінчив з золотою медаллю вечірню школу та в 1964 році вступив до Харківського юридичного інституту. Після закінчення якого працював в прокуратурі Великоолександрівського району Херсонської області, слідчим. В 1970 році був направлений на роботу слідчим до Генічеської прокуратури.
Сагачко Григорій Савельйович
На фото в центрі голова Генічеського народного суду Сагачко Г.С. та
начальник Генічеського РВВС майор міліції Резніченко П.Ф. на нараді, 1980 р.
На посаді голови Генічеського народного суду попрацював 8 років. Після чого працював адвокатом .
З 19.01.1981 рік по серпень 1985 року головою Генічеського народного суду працював Білий Юрій Яковлевич. Народився Білий Ю.Я. в 1941 році в місті Запоріжжі в сім’ї робітника. Після закінчення в 1960 році Високопільської середньої школи Херсонської області працював в Сумгаїтському будівельно-монтажному управлінні.
З 1966 по 1970 рік навчається в Харківському юридичному інституті. В грудні 1970 року обраний народним суддею Коломийського районного народного суду Івано-Франківської області.
Білий Юрій Яковлевич
З квітня 1976 року був обраний суддею Новотроїцького народного районного суду та в 1978 році призначений головою вказаного суду, де працював до січня 1981 року. В даний час працює адвокатом.
Головою Генічеського народного суду з 28.11.1985 року по 03.05.2005 рік, на протязі майже 20 років, працював Постол Віктор Степанович. Народився Постол В.С. 19.10.1949 року в с.Сеники Якимівського району Запорізької області. Після закінчення Сокологірненської середньої школи Генічеського району вступив до Мелітопольського технікуму гідромеліорації та механізації сільського господарства, який закінчив в 1965 році. З 1971 року по 1975 рік навчався в Харківському юридичному інституті. З серпня по жовтень 1975 року проходив стажування на посаду народного судді Дніпровського районного народного суду м. Херсон. В жовтні 1975 року був обраний народним суддею Голопристанського районного народного суду Херсонської області, де працював до березня 1977 року, а з березня 1977 року по червень цього ж року виконував обов’язки голови суду. З травня 1977 року по травень 1982 року працював головою Голопристанського районного народного суду. З травня 1982 року займав посаду заступника начальника відділу юстиції Херсонського облвиконкому. В листопаді 1983 року був інструктором відділу адміністративних органів Херсонського обкому Компартії України. В вересні 1985 року вибраний народним суддею Генічеського районного народного суду.
З березня 2006 року посаду голови Генічеського районного суду займає Калімбет Леонід Іванович. Народився в 1953 році в с.Фрунзе Іванівського району Херсонської області. Після закінчення в 1980 році Одеського державного університету ім. І.І. Мечнікова, працював адвокатом Тарутинської юридичної консультації Одеської області.
В червні 1982 року обраний народним суддею Іванівського районного народного суду Херсонської області, а в червні 1987 року головою Новотроїцького районного народного суду Херсонської області. В березні 2000 року обраний на посаду судді безстроково (постанова Верховної Ради України № 1497-ІІІ від 03 березня 2000 року).
В січні 2006 року переведений на посаду судді Генічеського районного суду Херсонської області.
Нагороджений: грамота міністра юстиції СССР (1985 р.); міністра юстиції України (1998 р.); нач. Упр. Юстиції в Херсонській області (1987 р., 1989р., 1999р.); предс. ОГА, Х. (12.06.2007, «за високий професіоналізм та з нагоди 25-річчя трудової діяльності»), за бездоганну репутацію та високий професіоналізм нагорода «Золотий Ягуар» у 2010 р., почесною грамотою ТУ ДСА України в Херсонській області у 2010 році, грамотою та орденом Української православної церкви святого великомученика Георгія Побідоносця у 2012р. та інші.
З часу заснування Генічеського районного суду і до наших днів на посадах суддів працювали:
Синіцин Трофим Степанович, Равлик Ольга Володимирівна, Гузенко Федір Нікітич, Бондаренко Віктор Йосипович, Сапронов І., Кравченко, Кондратьєв Олександр Олександрович, Венглєвська Ніна Броніславовна (суддя Чаплинського районного суду), Ларіонов Володимир Ілліч (покійний), Бугрик Володимир Васильович( суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Херсонської області ), Буженко Наталя Вікторівна( суддя судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Херсонської області ), Шляхов Микола Ілліч( суддя судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Харківської області ), Шкіндер Олександр Анатолійович, Малінін Віктор Володимирович( суддя Вищого адміністративного суду України ), Волвенко Олександр Іванович, Стребков Юрій Олексійович, Бондарь Володимир Борисович (працює адвокатом).
На фото суддя Бугрик В.В. з працівниками суду 1991 рік
На фото зліва на право: судді Буженко Н.В., Постол В.С. та
Малінін В.В. з працівниками суду: Калугіна Т.В., Стрюкова І.Р.,
Бондар О.В., Скопіченко І.А. та Єрьоміна Н.Л. 2003 рік
Згідно архівних даних з 1944 року в апараті Генічеського районного суду в різні часи працювали:
Сироватський О.А., Самойленко О.А., Шинкаренко Є.І., Дрост Л.А., Решетняк П.А., Слива П.Ф., Ніколаєва В.К., Бойко М.К., Волик О.М., Кузнєцова Н.Н., Макарчук М.П., Дєдушева Л.Я., Патаман В.І., Костюк В.Т., Яценко Г.В., Гомонова В.І., Ховріна Є.Є., Монтова Р.В., Матяр О.Є., Бурлін Я.Ф., Онищенко А.В., Тропіна Є.Л., Борисенко Г.А., Денисенко М.Є., Дронова З.М., Мещерякова А.О., Рейтарова Т.П., Жебель А.Д., Кобелев І.М., Солоп М.В., Волобаєва К.Л., Есаулова В.Ф., Кашук С.Д., Волик З.М., Подда Ж.Є., Слуцька М.К., Щербина Н.І., Лягова А.А., Яцкова Т.П., Шурута Л.С., Редько К.Ф., Зайцева О.М., Монько Т.Я., Іщенко О.М., Саликіна Л.І., Логвіненко Т.І., Мірко О.О., Філіпова О.І., Захарова А.Д., Патаман Н.М., Царьова М.І., Шарій Т.І., Коваленко Т.П., Потапова І.І., Головачова Н.М., Бедрай В.М., Абрамян М.А., Новікова І.В., Пофалітова О.О., Головочук О.В., Дячко Л.В., Тимошенко Н.В., Міщенко І.А., Шульга Ксенія Миколаївна (суддя Скадовського районного суду), Черниш Іван Іванович (керівник апарату суду з 15.12.2008 року по 11 березня 2013 року), Бондаренко Віктор Олександрович (заступник керівника апарату суду з 15 грудня 2008 року по 30 квітня 2013 року)та інші.
Працівники суду, 1991 рік
Працівники суду, 1991 рік
Працівники суду, 1992 рік
Працівники суду, 1995 рік
Начальник Херсонського обласного управління
юстиції Годований В.В. (в центрі) з
колективом Генічеського районного суду, 1999 рік
Працівники суду, 2005 рік
Протягом довгих років працювали в Генічеському районному суді Калугіна Тетяна Володимирівна - старший секретар суду, Єрьоміна Надія Леонідівна- секретар суду, Стрюкова Ірина Романівна – секретар суду, Скопіченко Ірина Анатоліївна – судовий розпорядник .
Калугіна Тетяна Володимирівна 01.10.1981 року прийнята на посаду секретаря-машиністки Генічеського народного суду. З 26.11.1981 року переведена на посаду секретаря судових засідань, потім з 29.03.1988 року по теперішній час працює незмінно на посаді старшого секретаря. Стаж державної служби складає 32 роки. За зразкове виконання службових обов’язків, вагомі здобутки у праці, високу професійну майстерність неодноразово заохочувалась керівництвом районного суду.
Єрьоміна Надія Леонідівна розпочала свою трудову діяльність з 05.08.1989 року на посаді архіваріуса Генічеського районного суду. 01.03.1993 року працювала вже на посаді діловода, а з січня 1994 року переведена на посаду секретаря суду на якій працює і досі. Стаж державної служби складає 21 рік. За зразкове виконання службових обов’язків, вагомі здобутки у праці, високу професійну майстерність неодноразово заохочувалась керівництвом районного суду.
Стрюкова Ірина Романівна свою трудову діяльність в Генічеському районному суді розпочала на посаді секретаря судових засідань з 20.06.1990 року, а з 01.10 2001 року і по теперішній час обіймає посаду секретаря суду. Стаж державної служби майже 23 роки. За зразкове виконання службових обов’язків, вагомі здобутки у праці, високу професійну майстерність неодноразово заохочувалась керівництвом районного суду.
Також свою трудову діяльність з 1990 року в Генічеському районному суді розпочала на посаді старшого судового виконавця Скопіченко Ірина Анатоліївна. З 7 липня 1999 року була переведена на посаду судового розпорядника на якій працює і по теперішній час. Стаж державної служби майже 23 роки. За зразкове виконання службових обов’язків, вагомі здобутки у праці, високу професійну майстерність неодноразово заохочувалась керівництвом районного суду.
ТЕПЕРІШНІЙ СКЛАД СУДУ:
Голова суду Берлімова Ю.Г.
Суддя Шарко Н.А.
Суддя Делалова О.М.
Суддя Мотонок Т.Я.
Суддя Ковальчук Н.В.
Керівник апарату суду Пшик Я.В.
Заступник керівника апарату суду Цвєткова А.С.
Помічник голови суду Ліхтаренко І.О.
Помічник судді Шкарупіло О.В.
Помічник судді Середа Н.О.
Помічник судді Кіщенко А.О.
Помічник судді Якубець Н.О.
Помічник судді Голєв В.І.
Помічник судді Мироненко Т.А.
Головний спеціаліст Васик Г.В.
Спеціаліст Верещагін М.С.
Судовий розпорядник Кіяшко Ю.М.
Старший секретар суду Циба Г.О.
Секретар суду Войцеховська І.С.
Секретар суду Акімова О.В.
Секретар суду Сажнєва А.О.
Секретар судового засідання Волвенко А.О.
Секретар судового засідання Шулежко Ю.Ю.
Архіваріус Міщенко А.В.
Прибиральниця службових приміщень Іщенко Н.Є.
Прибиральниця службових приміщень Дороховська Л.Л.
Водій Гречаник А.В.
На фото кімната "Адвокатів та прокурорів"
На фото зал судових засідань та відеоконференцій
На фото кімната свідків
Зборами Генічеського районного суду 27.05.2013 року та Наказом Голови Генічеського районного суду від 28.05.2013 року №3-1-4/24 визнанно 17 травня - Днем створення Генічеського районного суду.
Указом Президента України №1318/2000 від 08 грудня 2000 року, ураховуючи роль судів у забезпеченні захисту прав і свобод людини і громадянина, в утвердженні принципу верховенства права та розвитку і зміцненні України як демократичної, правової держави постановлено: установити в Україні професійне свято – День працівників суду, яке відзначати щорічно 15 грудня.